Енергетичний аудит способів компенсації реактивної потужності
Енергетичний аудит застосовуваних для підприємства способів компенсації реактивної потужності. Технічна оцінка та розрахунок окупності проектів з реконструкції та модернізації.
1. ЗАТ "Бахчисарайський завод "БУДІНДУСТРІЯ" лютий 2002 - березень 2003 р.р.
Одним із інженерних рішень було запропоновано використовувати для регулювання перетікань реактивної енергії синхронні двигуни, що знаходяться у виробничому циклі. Для контролю за струмом збудження використані багатофункціональні електронні лічильники. Таким чином ЗАМОВНИК отримав ефективну систему регулювання реактивної енергії, яка одночасно вирішує завдання автоматизованого комерційного обліку електроенергії. Тільки за рахунок зміни струму збудження синхронних двигунів (без фінансових вкладень) отримано щомісячний економічний ефект 3 000,00 гривень.
2. ЗАТ ПЗ "Одеський консервний завод" лютий 2008 р.
Після енергетичного аудиту запропоновано інженерне рішення, яке не лише знижувало плату за споживання реактивної енергії, а й знижувало втрати активної енергії під час передачі у заводських мережах. Створена система регулювання перетікань реактивної енергії використовує наявні нерегульовані конденсаторні установки і одночасно, для більшої ефективності, було встановлено автоматизовану конденсаторну установку потужністю 150 кВар. Використано метод групової та централізованої компенсації реактивної енергії. Подальша експлуатація встановленого обладнання та застосування режиму регулювання дозволила щомісяця економити 30% оплати за реактивну енергію, зберігаючи нормований коефіцієнт Tgf на рівні 0,25.
3. МПП "ПІВНІЧ" Сакський район АР Крим червень 2008 р.
Важливою особливістю технічної реалізації пристроїв, що компенсують, була наявність силових трансформаторів з ізольованою нейтраллю. Застосовано теоретичні та практичні напрацювання білоруських ТОВ "ЕНСІТЕХ" та польських партнерів "TwelVe electric". Розглядався варіант блокування системи включення конденсаторів, що компенсують, з комутаційними апаратами двигунів каменерізальных машин. У кінцевому варіанті було встановлено 2 автоматизовані конденсаторні установки по 150 кВар кожна при груповому використанні, які за рахунок зниження втрат активної енергії внаслідок холостого ходу силових трансформаторів дозволили підключити додатково 6 каменерізальных машин. Таким чином, ми знайшли не лише технічне рішення, а й дозволили збільшити виробництво у 2 рази без зміни енерговитрат.
4. ЗАТ "Великодолинський завод залізобетонних виробів" березень 2009 р.
Підприємство працює від основного та резервного вводів. Виникала необхідність 2-х автоматичних конденсаторних установок по 250 кВар. Застосування регулятора MRM-12cs "Twelve Electric" з двома струмовими входами дозволило обмежитись однією установкою. Підприємство, застосувавши результати аудиту, заощадило щонайменше 25 000,00 гривень під час закупівлі обладнання.
5. Фізико - хімічний інститут ім. Богатського Академії наук України жовтень - листопад 2009 р. у м. Одеса
За результатами аудиту було зроблено висновок про недоцільність застосування індивідуальних засобів компенсації реактивної потужності на двигунах фільтраційно-витяжних установок з огляду на їх тривалий період окупності. Груповий та централізований метод компенсації реактивної потужності також не дасть зниження вартості енергоносіїв, оскільки їх втрати обґрунтовані технічними можливостями устаткування, що використовується.
6. ТОВ "НВП"ЕЛЕВАТОРСПЕЦОСНАСТКА" 2010 р. у м. Одеса
Перед підприємством стояла технічна проблема розміщення устаткування компенсації реактивної потужності після реконструкції трансформаторного пункту. У ході аудиту наші фахівці запропонували взагалі відмовитися від централізованого методу компенсації, підтвердивши свої пропозиції відповідними розрахунками. Після проведення реконструкції та в ході подальшої експлуатації засобів компенсації розрахунки аудитора були підтверджені. Замовник отримав вигідне технічне рішення та додатково - ефективний алгоритм роботи енергетичного обладнання.
7. ПАТ "Електромашинобудівний завод "Фірма "СЕЛМА" 2011 р. у м. Сімферополь
За результатами аудиту отримано не лише щомісячний економічний ефект 15 000,00 гривень. Підприємство, за участю наших фахівців, не лише розробило конструкцію власної автоматизованої конденсаторної установки, а й розпочало їхнє виробництво за технічним завданням Замовника. Перші 7 АКУ було встановлено на власному виробництві підприємства.